KIRIĞA KAPALI YÖNTEMLE TEDAVİ Özel Ümit Hastanesi Oluşturuldu: 2017-04-04 13:10:15
Görüntü Sayısı: 5750

KIRIĞA KAPALI YÖNTEMLE TEDAVİ

Merdivenden düşüp sağ dizde eklem içi kırık ve ön çapraz bağ yırtığı olan 25 yaşında Mehmet Doğan’a, Özel Ümit Hastanesi'nde kapalı artroskopik yöntem ile kırık tedavisi yapıldı.


KIRIĞA KAPALI YÖNTEMLE TEDAVİ

Az sayıda merkezde yapılan artroskopik kırık ameliyatı, Özel Ümit Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mehmet YILMAZ tarafından gerçekleştirildi.

Ağrı az, iyileşme süresi kısa

Ameliyat hakkında bilgi veren YILMAZ, “Artroskopik cerrahide 5-6 mm’lik cilt kesileriyle açılan 2 veya 3 adet giriş yollarından gönderilen kamera sistemi ve özel dizayn edilmiş cerrahi aletler yardımıyla eklem dışarıdaki ekrandan görülerek eklem içinde istenilen işlemlerin yapılması mümkün hale gelir. Artroskopide cerrahi etki en az olduğundan ameliyat sonrası ağrı ve iyileşme süresi de az olmaktadır. Hastalara ameliyat sonrası erken hareketlerine başlamakta ve genellikle hastanede 1 gece yatıp ertesi gün taburcu olmaktadırlar” dedi.

Artroskopik cerrahinin yaygınlaştığını da sözlerine ekleyen Mehmet YILMAZ, “Bugün için artroskopik girişimin yapılmadığı eklem hemen hemen yok gibidir. Başlıca diz, omuz, ayak bileği, kalça, dirsek, el bileği eklemlerinde eklem debritmanı, bant eksizyonu, bağ tamiri, kıkırdak onarılması gibi işlemler yapılabilmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.


Bu yazı Özel Ümit Hastanesi tarafından yazıldı ve 5750 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...