ÖZEL ÜMİT HASTANELERİ ‘SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ’NE DESTEK VERDİ Özel Ümit Hastanesi Oluşturuldu: 2017-05-11 13:04:47
Görüntü Sayısı: 5586

ÖZEL ÜMİT HASTANELERİ ‘SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ’NE DESTEK VERDİ

ESKİŞEHİR'DE ‘DÜNYA SAĞLIK İÇİN HAREKET ET GÜNÜ’ YÜRÜYÜŞÜ


ÖZEL ÜMİT HASTANELERİ ‘SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ’NE DESTEK VERDİ

Dünya Sağlık örgütü tarafından her 10 Mayıs’ı ‘Dünya Sağlık için Hareket Et Günü’ ilan etmesi nedeni ile Odunpazarı Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürlüğü bir yürüyüş organize etti. Düzenlenen yürüyüş, Özel Ümit Hastaneleri sponsorluğu ile gerçekleştirildi.

Atatürk Bulvarı (Hasan Polatkan Bulvarı) başında bir araya gelen öğrenciler ve öğretmenleri ile katılımcılar Dede Korkut Parkı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

6aIYBF.jpg

HAREKETSİZLİĞE BAĞLI SORUNLARDAN DOLAYI ÖLÜMLER MEYDANA GELMEKTEDİR

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Odunpazarı Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Hüseyin Baş şunları aktardı: “Teknolojinin hızla gelişmesi sonucu, hareketsizliğe bağlı sorunlardan dolayı ölümler meydana gelmektedir. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre ölümler neredeyse 4'üncü sıraya çıkmıştır. Birçok hastalıkta da hareketsizlik önemli bir sebep olarak görülmektedir. Dünya Sağlık Örgütü, 10 Mayıs’ı ‘Dünya Sağlık için Hareket Et Günü’ ilan etmiştir. Bizde sağlık okulu olmamız sebebi ile bugünü anlamına uygun bir şekilde değerlendirmek için yürüyüş programı gerçekleştirdik. Yürüyüşümüzün amacı, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve vatandaşlarımızın duyarlılığını arttırmaktır.”

sM5lR1.jpg

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Özel Ümit Hastaneleri ve Odunpazarı Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi’nin ortaklaşa düzenlediklerini sözlerine ekleyen Hüseyin Baş ayrıca yürüyüşe katkıda bulunan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Lisesi ve Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Şube Müdürlüğüne teşekkür etti.

ZfJtng.jpg


Özel Ümit Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Gülay Özler yaptığı açıklamada sağlıklı toplumların oluşmasına katkı sunmaktan onur duyduklarını dile getirdi. Özler şöyle konuştu: “Özel Ümit Hastaneleri olarak sağlıklı yaşam koşullarının oluşmasına katkı sağlamayı öncelik olarak benimsiyoruz. Bu nedenle Odunpazarı Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi’nin gerçekleştirdiği yürüyüşün bir farkındalık oluşturması için bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik. Yürüyüşe katılan gençlerimizin yaşantılarının her alanında sağlıklı olmalarını temenni ediyoruz.”

QNVlLk.jpg

nGBnLl.jpg

Video için Link' e Tıklayın : https://www.facebook.com/umithastanesi/videos/1377...


Bu yazı Özel Ümit Hastanesi tarafından yazıldı ve 5586 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...