Özel Ümit Hastanesi’nden kayyım açıklaması Özel Ümit Hastanesi Oluşturuldu: 2017-05-25 13:39:34
Görüntü Sayısı: 6344

Özel Ümit Hastanesi’nden kayyım açıklaması

Özel Ümit Hastanesi yönetimi hastaneye kayyım atandı iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı.


Özel Ümit Hastanesi’nden kayyım açıklaması

Özel Ümit Hastanesi yönetimi hastaneye kayyım atandı iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı. Eskişehir Özel Ümit Batıkent Hastanesi’nde düzenlenen toplantıda açıklamayı Özel Ümit Hastaneleri Yönetim Kurulu adına Dr. İbrahim Zubaroğlu yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Özel Ümit Sağlık Merkezi A.Ş. olarak içinde bulunduğumuz günlerde şirketimiz ve sağlık kurumlarımız hakkında bazı basın kuruluşlarında yayınlanan haberler nedeni ile bilgilendirme amaçlı bir açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayız.

Özel Ümit Sağlık Merkezi 1997 yılından beri özel sağlık alanında çalışmaktadır. On yıldan bu yana anonim şirket statüsüne geçen kurumumuz Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türk Ticaret Kanununun ilgili mevzuatına göre sürekli olarak denetlenmektedir. Denetimler; verilmekte olan sağlık hizmetinin nitelik ve niceliğini kapsadığı gibi, şirket bilançoları nezdinde para akışları, mal varlığı, sermaye durumu gibi mali ölçütleri de kapsamaktadır. Bugüne kadar yapılan denetimlerde hiçbir olumsuz husus saptanmamıştır.

Anonim şirket statüsünde olan kuruluşumuz halen tümünün mesleği hekimlik olan 49 ortağa sahiptir. Şirketimize 23.05.2017 günü Eskişehir İkinci Sulh Ceza Hâkimliğinden bir tebligat yapılmıştır. Tebligatta, 14 hissedarımız hakkında bir soruşturma yürütülmekte olduğu ve soruşturma tamamlanıncaya kadar isimleri anılan kişilere ait toplam % 24 oranındaki hisseye geçici tedbir konduğu, söz konusu % 24 hissenin temsil yetkisinin soruşturma süresince TMSF’ye verildiği bildirilmiştir. Tebligatta başta yönetim kurulu olmak üzere şirketin yetkili kurulları için herhangi bir kısıtlayıcı karar yoktur ve şirket yasal olarak seçilmiş olan yönetim kurulunca yönetilmeye devam etmektedir. Yani; TMSF tarafından şirketin yönetimine kayyım atanması söz konusu değildir, işlem sadece % 24 oranındaki azınlık hissesinin temsili içindir.

Ülke olarak içinden geçmekte olduğumuz olağan dışı koşullarda tüm kurumların devlet ve milletin bekası için özenle hareket ettiğine inanıyoruz, süreci yürütecek olan yüce Türk adaletine olan güvenimiz de tamdır. Bu süreçte şirketimiz gerekli tüm merciler ile tam bir işbirliği içinde olacak, prosedürün bir an önce tamamlanması için üzerine düşen görevleri eksiksiz ve hızlı bir şekilde yerine getirecektir.

Saygıdeğer Eskişehir Halkı,

Eskişehir’in yarattığı bir değer olan ve 20 yıldır Eskişehir’e hizmet vermekte olan kurumumuz

- 50’yi bulan çok ortaklı yapısı,

- 750’yi aşan personeli,

- Batıkent Hastanesi, Vişnelik Hastanesi ve Tıp Merkezi ile

Şehrimizin önde gelen sağlık kuruluşlarından biri niteliğindedir.

Bu doğrultuda hasta kabul ve sağlık hizmetleri sunulmasında hiçbir değişiklik bulunmadığını, hastanelerimizin işleyişini olumsuz şekilde etkileyecek bir karar ya da idari işlemin söz konusu olmadığını önemle yinelemek isteriz.

Bu süreçte, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, kentimizin desteğini yanımızda bulacağımızı biliyor ve sağlık hizmeti vermeye devam edeceğimizi ifade etmek istiyoruz.”


Bu yazı Özel Ümit Hastanesi tarafından yazıldı ve 6344 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...