SERTLEŞME SORUNUNA AĞRISIZ TEDAVİ Op. Dr. Yurdaer Kaynak Oluşturuldu: 2018-01-18 13:30:10
Görüntü Sayısı: 8935

SERTLEŞME SORUNUNA AĞRISIZ TEDAVİ

Eskişehir Özel Ümit Vişnelik Hastanesi’nde üroloji bölümünde #ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) tedavisi uygulanmaya başlandı. Penisinde #sertleşme problemi yaşayan hastalar bu tedavi yöntemiyle ağrısız, sızısız sağlığına yenide kavuşuyor.


SERTLEŞME SORUNUNA AĞRISIZ TEDAVİ

Özel Ümit Vişnelik Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yurdaer Kaynak ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) tedavisi hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 2 aydır bu tedavi yöntemini uyguladıklarını söyleyen Kaynak, “ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) yi “Vücut Dışından Uygulanan Şok Dalga Tedavisi” veya kısaca "Şok Dalga Tedavisi" olarak adlandırabiliriz. Ses dalgalarıyla sertleşme problemi olan penislerde yeni damar oluşmasını sağlayan bir tedavi. Diğer tedavi türlerinden çok farklı. Mesela viagra türü tedaviler damar oluşmasını sağlamaz. ESWT ise kalıcı bir tedavi. Penisin yeniden damarlaşmasını sağlıyor ” dedi.

Sertleşme probleminin daha çok 40 yaş üzeri erkeklerde görüldüğünü söyleyen Op. Dr. Yurdaer Kaynak, “penis sertleşmesi erkeklerde yaşlanmaya bağlı olarak 40 yaşından sonra bozuluyor. 40 yaşı üzerindeki erkeklerin yüzde 60’ında bu problem var. Herkes aynı düzeyde sorun yaşamıyor. Hastalarımızda hafif, orta ve ileri düzeyde sıkıntıları olanlar var. Zamanla yaşlanmakla birlikte damarlarda tıkanmalar oluyor. ESWT tedavisi ile yeniden damar oluşumusağlanıyor” diye konuştu.

TEDAVİDEN 4 HAFTA SONRA İYİLEŞME BAŞLIYOR.

Uygulama hakkında bilgi veren Kaynak, “Tedavi tamamen poliklinik şartlarında uygulanıyor. Herhangi bir ekstra ilaç veya ağrı kesiciye ihtiyaç yok. Bir operasyon veya bir ameliyat değil. Hastanın penisine jel uyguladıktan sonra penisine ses dalgaları ile tedavi yapıyoruz. Penisin sertleşmesi için hasta en az 6 seans tedavi almak zorunda. Herhangi bir yan etkisi, acı verici bir etkisi yok. Yaklaşık her seans 10 dakika sürüyor. Hasta seansını aldıktan sonra evine gidiyor. Ekstra bir tedaviye ve ilaca gerek yok. Aradan 4 hafta geçtikten sonra tedaviyi değerlendiriyoruz. Hastamız isterse yeniden tedavi alabilir. Yan etkisi olmadığı için hasta ne kadar çok seans alırsa damarlanma o kadar fazla olur. Hiçbir cerrahi operasyon yapmadan yeniden bu tedaviyi uygulayarak yeni damarların oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok seans o kadar çok başarı” şeklinde konuştu.

YÜZDE 80 BAŞARI

Başarı oranlarından bahseden Kaynak şunları söyledi: “Başarı oranları hastadan hastaya göre değişmektedir. Hastaların rezervlerini değerlendiriyoruz. Haftada kaç cinsel ilişkide sorun yaşadı. Serleşmenin düzeyindeki sıkıntının derecesini değerlendiriyoruz. Sertleşmedeki sorunun düzeyin göre hastaları 3 guruba ayırıyoruz. Hafif düzeyde, orta düzeyde ve ağır düzeyde hastalığı olanlar. Hafif ve orta düzeydeki hastalarımızda başarı oranı yüzde 80’dir. Ağır durumda olanlar da ise başarı yüzde 60’lar seviyesindedir. Seans yaptıkça bu oran artmaktadır. Etkisi 3-4 hafta içerisinde gelişiyor. Bazı hastalarda İkinci haftada bile etkisini gösteriyor. 6 hastaya tedavi uyguladık. İkisinden geri bildirim geldi. Sonuçlar çok güzel. Amerika ve Avrupa’da bu tedavi uzun zamandır uygulanıyor”dedi.


Bu yazı Op. Dr. Yurdaer Kaynak tarafından yazıldı ve 8935 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...