Özel Ambulans Hizmeti Özel Ümit Hastanesi Oluşturuldu: 2018-02-15 09:05:59
Görüntü Sayısı: 13261

Özel Ambulans Hizmeti

Özel ambulans çağırmak yada bilgi almak için 0 222 335 03 35 numaralı Çağrı Merkezi numaramızı 24 saat arayabilirsiniz.


Özel Ambulans Hizmeti

Ambulanslar acil yardım ve hasta nakil ambulansı olarak iki çeşittir.

Acil yardım ambulanslarında (Kırmızı şerit – Red Line) temel olarak monitör-defibrilator, transport ventilator, pulse oksimetre, infüzyon pompası, tüm acil müdahalede kullanılan malzeme ve ilaçlar gibi daha çok yoğun bakıma uygun tıbbi donanımlar ek olarak bulunmaktadır. Acil yardım ambulanslarında doktor veya paramedik + acil tıp teknisyeni + sürücüden(ilk yardım sertifikalı) oluşan 3 kişilik bir ekip bulunmaktadır.

Hasta nakil ambulansları (Mavi şerit – Blue Line) durumu stabil olan hastaların hastane-ev veya ev-hastane yada hastane-hastane transferlerini yapmaktadır. Hasta nakil ambulanslarında acil tıp teknisyeni ve sürücü (ilk yardım sertifikalı) görev almaktadır. Bu ambulanslarda Sağlık Bakanlığı yönetmeliğinde belirtilen sabit, portabl tıbbi donanımlar ve ilaçlar bulunmaktadır. External otomatik defibrilator denen doktor olmadan hastaya uygulanan kalp defibrilatörü de hasta nakil ambulanslarında bulunmaktadır. Son yönetmeliklerle transport ventilator ve birçok acil müdahalede kullanılacak tıbbi donanımlarda hasta nakil ambulanslarında bulunmaktadır. (Entübasyon malzemeleri, erişkin – pediatrik ambu ve acil ilaçlar vs.)

Acil yardım ve nakil ambulanslarında transferden önce hastayı takip eden doktor veya klinikle görüşülerek gerekli tıbbi donanım ve medikal ekip hastanın klinik durumuna göre yeniden düzenlenebilmektedir.


ACİL VEYA ÖZEL AMBULANS İÇİN BİZİ ARAYIN

0 222 335 03 35

GSM : 0 530 205 56 87


Bu yazı Özel Ümit Hastanesi tarafından yazıldı ve 13261 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...