Sağlık çalışanlarına şiddet kabul edilemez Özel Ümit Hastanesi Oluşturuldu: 2018-07-20 12:50:33
Görüntü Sayısı: 5978

Sağlık çalışanlarına şiddet kabul edilemez

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü’nde görevli Doktor Bahattin Ahmet Yalçın'ın darp edilmesi nedeniyle Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri yönetimi ve çalışanları basın açıklaması yaparak olayı kınadı.


Sağlık çalışanlarına şiddet kabul edilemez

Sağlık çalışanları Özel Ümit Batıkent ve Vişnelik Hastanesi'nde bir araya gelerek tepkilerini dile getirdi.

Özel Ümit Hastanesi Başhekimi Dr. Selim Murat Ürer ile Özel Ümit Vişnelik Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Cüneyt Kemal Aksay ortak metin üzerinden açıklama yaptı.

Sağlık çalışanlarına şiddetin kabul edilemez olduğunun altını çizen Ürer ile Aksay, "Meslektaşlarımıza yönelik şiddet olayları artarak devam ediyor. Son olarak 17 Temmuz 2018 günü gece saatlerinde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü’nde görevli Dr. Bahattin Ahmet Yalçın, çocuğunun ateşinin düşürülmediği iddiasında bulunan bir hasta yakını tarafından parke taşı ile yapılan saldırı ile ağır yaralanmıştır. Halen tedavi görmekte olan meslektaşımıza geçmiş olsun diyor ve bir an önce sağlığına kavuşmasını umuyoruz.

Görevi herkese şifa dağıtmak olan doktorlara ve sağlık çalışanlarına karşı gerçekleşen saldırılardan derin üzüntü duyuyor, şiddet uygulayanları da kınıyoruz. Vatandaşlarımıza fedakârca hizmet sunan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması asla kabul edilemez. Vefakâr, cefakâr sağlık çalışanlarına yapılan saldırılar, çalışanların hem psikolojisini bozmakta, hem de motivasyonunu düşürmektedir. Sağlık çalışanlarının tek amacı hizmet etmek ve insanlara şifa dağıtmaktır. Maalesef bu hizmetlerinin karşılığında ise sağlık çalışanları sıklıkla şiddet olayı ile karşılaşmaktalar. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederek, şifa dağıtan ellere vefa gösterilmesini bekliyoruz"dedi.

CAYDIRICI VE ÖNLEYİCİ GERÇEKÇİ ÖNLEMLER ALINMALI

Caydırıcı önlemlerin biran önce alınmasının istendiği açıklamada, "Sağlık kuruluşlarında meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici gerçekçi önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir. Sağlık çalışanına uygulanan şiddetin hiçbir haklı gerekçesi olamaz, şiddet kabul edilemez… Bizler Özel Ümit Hastaneleri olarak, sağlık çalışanlarına uygulanan her türlü şiddeti kınıyor ve şiddete karşı en ağır cezaların verilmesini istiyoruz.

İnsanlara şifa dağıtan sağlık çalışanlarımızın artık yüzünün güldüğü günleri görmek dileğiyle, bir daha bu tür elim olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz"denildi.

g5SEoP.jpg


Bu yazı Özel Ümit Hastanesi tarafından yazıldı ve 5978 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...