ELEKTROLİPOLİZUzm. Dr. Emel Güney Oluşturuldu: 2019-02-21 08:17:33
Görüntü Sayısı: 2825

ELEKTROLİPOLİZ

Vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların azaltılması amacıyla kullanılan yöntemlere verilen genel isimdir.


ELEKTROLİPOLİZ

Akupunktur ile sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü tedavisinde kulak ve vücuttan yapılan ve sağlıklı beslenme programları ile desteklenen tedavi sürecinde aynı zamanda karın, göbek etrafı ve basenlerde aşırı ve yanlış beslenme sonucu oluşan yağlanma için elektro akupunktur uygulamaları ile bölgesel incelme de sağlanabilmektedir. Elektrolipoliz inaktif yağ hücrelerini aktif hale geçirerek yağların atılmasına olanak sağlayan bir yöntemdir. Kilo kaybetmeyi sağlamaz ancak birikmis bölgesel yağların dağıtılmasına ve şekil vermeye yönelik bir işlemdir. Lenf drenajı ile birleştirilen elektrolipoliz istenmeyen yaglardan kurtulmanın yeni bir yoludur.

Kaç seans uygulanmalıdır?

Haftada bir uygulanır Ancak aşırı yağ dokusuna sahip olanlarda hafta da 2 uygulama yapılabilir. Bu süreç kisinin yağ dokusu miktarına bağlı olarak 10-20 seans arasında olabilir.

Sonuçları nelerdir?

İşlem yapılan alanda işlemden hemen sonra ilk etkiler görülmeye baslar. Ortalama daralma, işlem yapılan alan ve yağ dokusunun kalınlığına göre değişmekle birlikte 2 ila 15 cm. arasında olacaktır.

Uygulama süresi nedir?

Her sesans 45 -60 dk sürmektedir.

Kimlere uygulanabilir?

Vücutta aşırı veya yaygın yağlanması olanlar dahil bölgesel

fazlalığı olanlara uygulanabilir. Kalp pili olanlar ve hamilelere

uygulanmaz. Emziren annelere de uygulanabilir.

İşlemde ve sonrasında ne hissedilir?

İşlem esnasında hasta ağrı, acı hissetmez. Bu sebeple de işlemdeyken TV izleyebilir, kitap okuyabilir, az sayıda hastada morluk oluşabilirancak o da hiçbir iz bırakmadan yaklaşık 1 hafta içinde düzelecektir. En keyifli yanı da işlemden çıkar çıkmaz hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilirler. Bölgesel zayıflama seansları devam ederken hastanın aynı zamanda kulak ve vücut akupunkturu tedavileri ile beslenme programları da devam edebilmektedir.

Böylece hastaya hem ömür boyu sağlıklı beslenme ile ilgili davranış değişiklikleri edindirilirken aynı zamanda uygulanan kulak ve vücut akupunkturu sayesinde bu sürece adaptasyon sağlanmış olur. Diğer taraftan devam eden bölgesel zayıflama seansları sayesinde de bölgesel olarakda 10-12 seans sonunda 2-3 beden incelme sağlanmış olur.


Bu yazı Uzm. Dr. Emel Güney tarafından yazıldı ve 2825 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...