OZON TERAPİUzm. Dr. Emel Güney Oluşturuldu: 2019-02-21 08:30:10
Görüntü Sayısı: 10008

OZON TERAPİ

Ozon terapi ya da diğer adıyla ozon tedavisi, ozon gazının kullanımı ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Ozon terapi, vücuttaki dolaşım bozukluklarının giderilmesi, yaşlanmanın önlenmesi, ciltte oluşan mantarların iyileştirilmesi, lezyon ve diğer lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır.


OZON TERAPİ

Bunların yanında enfeksiyonlu yara tedavisinde, hepatit A-B-C ve kanser gibi hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıkların iyileştirilmesinde de ozon terapi uygulanmaktadır. Ozon terapi ile iyileşme ve işlem süreçlerinin diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça kısa sürede, acısız ve ağrısız oluşu da ozon terapinin diğer tedavilerden ayrıcalıklı olmasını sağlamaktadır.

Ozon Terapinin Etkileri

Ozon, kuvvetli bir antimikrobiyal ajandır. Dünyada varolan tüm bakteri, mantar ve virüsler üzerinde etkilidir. Bağışıklık sistemini regüle eder. İmmünmodülator etki adı verilen bu etki sayesinde, bağışıklık sisteminin dengeli çalışmasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Dolaşımı destekler, dolaşım sistemi bozukluklarında kullanılır. Vücudun oksijen kapasitesini artırır, hücresel fonksiyonları destekler. Vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmalarına destek olur.

Ozonterapinin kullanıldığı hastalıklar

Diabetes mellitus (şeker hastalığı), romatoid artrit, fibromiyalji, dolaşım bozuklukları, gut hastalığı candidiasis, nörovejetatif hastalıklar: alzheimer, parkinson, demans, pulmoner hastalıklar: amfizem, KOAH, akut respiratuar stres, oftalmolojik hastalıklar: retinitis pigmentosa, katarakt, glokom, yaşa bağlı maküler dejenerasyon, vasküler hastalıklar: hipertansiyon, venöz yetmezlik, periferal arteriyel hastalık, venöz staz, viral hastalıklar: herpes simplex, herpes zoster, AIDS, hepatit A, B, C, human papilloma virus, serebral palsi, alerjik hastalıklar, kronik yorgunluk sendromu, sistemik lupus eritematozus, iyileşmeyen kronik yaralar, diyabetik ayak yaraları, kanser tedavisinde tamamlayıcı tedavi olarak, crohn hastalığı, enflamatuar bağırsak hastalığı, avasküler nekroz (AVN, İyileşmeyen kronik yaralar, diyabetik ayak yaraları, kanser tedavisinde tamamlayıcı tedavi olarak

Ozonterapi, konusunda uzman hekimlerce yapılan

son derece güvenilir bir tedavidir.

CGF KÖK HÜCRE + OZON TEDAVİSİ

Son birkaç yıldan beri osteoartrit( kireçlenme ) ve yumuşak doku rahatsızlıklarının (fibromiyalji) tedavisi amacıyla KANINIZDAN ELDE EDİLEN KÖK HÜCRE (CGF-CD34 ) +OZON birlikteliği mükemmel sonuçlar vermektedir. İlk olarak kalp ameliyatları sırasında, sonra diş implant tedavisi sırasında konsantre trombositlerin doku onarımı üzerinde çoketkili oldukları tespit edilmiştir. Sonrasında bu yöntem daha da geliştirilerek kişinin kendi kanından KÖK HÜCRE ( CGF-CD34 Konsantre Growth Faktör ) tedavisi bulunmuştur.

Bu mucizevi tedavi şekli çok çeşitli alanlarda kullanılıp mükemmel sonuçlar alınmıştır; Eklemlerde menisküs yırtıklarını onarmakta, özellikle diz eklemlerinin kireçlenmelerinde kısmi onarım ve ağrının giderilmesinde, eklem ameliyatları öncesinde mutlaka uygulanması önerilmekte, fibromiyalji hastalığında , ağrılı sertlikleri çözüp ağrıları gidermekte, cilt üzerine kremlere karıştırılarak uygulanıp, kırışıkları giderip cildi parlaklaştırmakta, cilt altına enjekte edilerek dolgunluk yapmakta ve gençleştirmekte, diş im-plant tedavisinde çabuk iyileşme sağlamakta, saç dökülmesini önlemekte olup, yara iyileşmesini hızlandırma gibi daha birçok mucizevi etkileri vardır.


Bu yazı Uzm. Dr. Emel Güney tarafından yazıldı ve 10008 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...