SOĞUK LİPOLİZUzm. Dr. Emel Güney Oluşturuldu: 2019-02-21 08:31:11
Görüntü Sayısı: 15018

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak islevsiz hale etirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel cilt soğutma yöntemidir.


SOĞUK LİPOLİZ

Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Egzersize, diger yöntemlere ve olağan diyetlere karsı dirençli yağ depolarını yok etmek üzere iyi bilinen ancak daha önce hiç birlikte kullanılmamıs iki farklı teknolojiyi birleştirerek kullanan kozmetik bir cihaz olan bu fikirden doğmustur.

Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında olusan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde olusan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan tedavidir. Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu is ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettigi ağrısız, acısız, zahmetsiz islemdir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece uygulama yapılan bölgedeki tüm yağ hücreleri apopitoza ugrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz.

Soğuk Lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor ?

Cihaz, düsük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklıgından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir sekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklasık 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmıs hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüsümsüz kaybına yol açmaktadır. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemis, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir sekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı azalma sağlamaktadır.


Bu yazı Uzm. Dr. Emel Güney tarafından yazıldı ve 15018 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...