Genç ve Güzel bir Cilt için  BOTOKS,  DOLGU,  GENÇLİK AŞISI Özel Ümit Hastanesi Oluşturuldu: 2020-07-16 15:42:38
Görüntü Sayısı: 8668

Genç ve Güzel bir Cilt için BOTOKS, DOLGU, GENÇLİK AŞISI

Son 10 yıldır botoks hayatımıza daha çok girdi. Botoks clostridium botinilum adı verilen bir bakteriden laboratuvar ortamında elde edilen bir protein, bir ilaçtır.


Genç ve Güzel bir Cilt için  BOTOKS,  DOLGU,  GENÇLİK AŞISI

Botoksuygulandığı noktadaki kasların daha az kasılmasına neden olarak kırışıkları önler. Çevresel ve kişisel faktörler sonucunda cilt yıpranarak içindeki kolajen ve elastin desteğiniilerleyen yaşla birlikte kaybediyor ve inceliyor.

Yüzümüzdekimimik kasları hareket ettiğindebu kasların üzerindeki elastik yapısını kaybeden ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlıyor.Zamanla bu kırışıklar kalıcı hale geliyor.botoks bu kasların daha az hareket etmesini sağlayarak kırışıkların oluşmasını engelliyor. Botoks daha yoğun olarak; yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklara uygulanmakla birlikte en etkili olduğu yerler alın bölgesi, kaş çatma çizgisi ve göz çevresindeki kaz ayaklarıdır. Bunun yanı sıra dudak çevresinde ki kırışıklarve çenedeki portakal kabuğu görüntüsünün giderilmesinde de kullanılabilir.

BOTOKSNASILUYGULANIYOR

Klinik ortamda yaklaşık 10-15 dakika süren bir işlem. Artık hayalet iğne veya görünmez iğne dediğimiz çok ince iğne uçlarını kullanıyoruz veağrı hissedilmemesi için sadece buz uygulamak bile pek çok hastada yeterli olabiliyor. Gerekli olursa bunun yanı sıra kremle anestezi uyguladığımız hastalarımız var. Botoks yapıldıktan sonra 3’üncü günde etkileri görülmeye başlıyor, 10-12 gün sonra son halini alıyor. Etki süresi 4-6 ay arasında devam ediyor. Botoksoldukça kuvvetli bir ilaçtır. Bu nedenle uygulamanın uzman hekimler tarafından yapılması gerekir. Hangi kasa hangi dozda botoks yapılacağı, istenmeyen bir durumda nasıl müdahale edileceği önemlidir.

Cildimizde 25 yaşından sonra kollajen sentezi azalmaya başlıyor ve 35’ten sonra bu azalma hızlanıyor. Aslında cildimize iyi bakarak ve azalan desteğinizi yerine yavaş yavaş koyarak bu süreci yavaşlatabiliriz. Kırışıklıklar oluşmadan veya oluşmaya başladığında erken yapılan müdahaleler daha etkilidir. Günlük cilt bakımımızda en azından cildimizi temiz tutmalı ve nemlendirmeyi ihmal etmemeliyiz.

YÜZÜN YENİDENŞEKİLLENDİRİLMESİNDE

DOLGU

Dolgular içeriğinde Hyalüronik asit bulunan jel formda ilaçlardır. Daha derin kırışıklıklarda bu yöntem botoksla birlikte kullanılır.Dolgu, bunun yanı sıra yüzün yeniden şekillendirilmesinde, hacim kaybı olan yerlere yeniden hacim kazandırmak için de kullanılır. Yani sadece kırışıklıklar için kullanmıyoruz, dudaklara hacim kazandırma veya çeneyi daha belirgin yapmak gibi işlemlerde dekullanabiliyoruz. Cildimizin altında mimik kaslarımızın yanı sıra destek elemanlarda bulunur. bunlar yağ yastıkçıklarımız ve bağ dokularımızdır. Yaşla birlikte yağ dokuda incelme, bağ dokuda sarkmalar oluşur. Bu noktada dolgu ile azalan dokuları da destekliyoruz. Mesela yanak altında azalan yağ dokuyu yerine koymak yalnızca yanağı belirginleştirmekle kalmaz cildide yukarı doğru bir miktar çekeceği için daha genç bir görünüm kazandırır.

YAN ETKİLERİ OLABİLİR Mİ

Uygun tıbbi koşullarda uygulansa dahi kişiden kişiye değişen bazı yan etkiler görülebilir. Enjeksiyon yerlerinde kızarıklık, hafif morluklar oluşabilir, botoksta ertesi gün hafif bir baş ağrısı görülebilir, uygulama sırasında heyecandan kaynaklı hafif baş dönmeleri, çarpıntılar yaşanabilir.

Bazı kas hastalıkları olan kişilerde ve bazı ilaç kullanımı olanlara, kanser hastaları gibi bağışıklıkları düşük hastalara ve hamilelik ve emzirme döneminde de uygulanmıyor.

GENÇLİK AŞISI

Gençlik Aşısı da Hyalüronik asit içeren bir solüsyondur. Hyalüronik asit cildimizde bulunan ama yaşla azalan bir madde olduğu için onu geri yerine koymayı amaçlıyoruz.

Küçük iğnelerle vücudumuzun belli bölgelerine minik minik bu solüsyondan enjekte ediyoruz.Hyalüronik asit kolajen ve elastin sentezini de arttırıyor. Ayrıca su tutma özelliği ile günler içinde cilde parlaklık ve ışıltı kazandırıyor.

KALICI SONUÇLAR İÇİN DÜZENLİ OLARAK YAPILMALI

Gençlik Aşısını cildin yıpranma durumuna göre 15 gün arayla 2 yada 3 kür şeklinde uyguluyoruz.Genellikle deyılda 2 kez tekrarını öneriyoruz.Uygulama sonrası kızarıklıklar sık görülüyor ancak 1 gün içinde kayboluyor, etkisini ise 7’nci günden itibaren görmeye başlıyoruz. Cildin yaşlanma süreci devam ettiği için cilt desteğini sağlayan bu uygulamaların da düzenli yapılmasını öneriyoruz.

kırışıklıklara erken dönemde müdahale ile daha iyi sonuçlar alınıyor.


Bu yazı Özel Ümit Hastanesi tarafından yazıldı ve 8668 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...