Genel Cerrahi

İlgili Makaleler

HEMOROİDAL HASTALIK (Basur-Mayasıl-Hemoroid)

Biliyor musunuz? En sık görülen hastalıklardan biridir. Toplumun yarsından fazlasında basur gelişir, genellikle 30 yaşından sonra Hastaların önemli bir kısmı çok uzun bir süre bu hastalıkla karşılaşmasına rağmen çok sonra hekime başvurmaktadır. Dünyada milyonlarca insan bu hastalıktan muzdariptir. Güncel cerrahi tedavi yöntemleri ile bu sorun ağrısız olarak çözümlenebilmektedir.

16937 Kez izlendi

Laparoskopik cerrahi nedir?

Laparoskopik cerrahi nedir? Laparoskopik ameliyat sırasında bir kamera kullanılır. Kamera, vücut içerisinde görüntüleme yapmayı sağlar. Genellikle batın cildinde bir delik açılarak kamera içeri gönderilir. Ek olarak İki ayrı delik daha açılarak laparoskopik çalışma aletleri vücut içerisine ilerletilir.

14798 Kez izlendi

KASIK FITIĞI CERRAHİSİ

Fıtık karın duvarında oluşan zayıflama veya yırtılma sonucu bu bölgeden karın içi organların derinin altına doğru yer değiştirmesidir.

8525 Kez izlendi

Hemoroid

İlk kez uygulanmaya başlanan son teknoloji lazer yöntemi ile hemoroid kabus olmaktan çıkıyor, bu yöntem ile ameliyat olmadan hemoroidlerden kısa sürede ve ağrısız bir şekilde kurtulmak mümkün.

7457 Kez izlendi

Meme Ağrıları

Meme ağrısı, kadınlarda memeyle ilgili olarak en sık görülen şikayetlerdendir. Ağrı, bir yada iki memede birden ve farklı şiddetlerde olabilir. Bu ağrıların ancak %15-20’sinde tedaviye ihtiyaç vardır. Memede ağrı şikayeti ile hekime başvuran hastaların en büyük korkusu kanser olasılığıdır.

5962 Kez izlendi

Op. Dr. Müslüm TARKAN

Op. Dr. Müslüm TARKAN tüp mide ameliyatı hakkında sizleri bilgilendiriyor.

5297 Kez izlendi

Paylaş

Özel Ümit Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji ve 43 daha

Sabit hat: +90 222 335 0 335
Faks: +90 222 335 0 170
E-posta: bilgi@umithastanesi.com.tr