Genel Cerrahi

İlgili Makaleler

HEMOROİDAL HASTALIK (Basur-Mayasıl-Hemoroid)

Biliyor musunuz? En sık görülen hastalıklardan biridir. Toplumun yarsından fazlasında basur gelişir, genellikle 30 yaşından sonra Hastaların önemli bir kısmı çok uzun bir süre bu hastalıkla karşılaşmasına rağmen çok sonra hekime başvurmaktadır. Dünyada milyonlarca insan bu hastalıktan muzdariptir. Güncel cerrahi tedavi yöntemleri ile bu sorun ağrısız olarak çözümlenebilmektedir.

30364 Kez izlendi

Laparoskopik cerrahi nedir?

Laparoskopik cerrahi nedir? Laparoskopik ameliyat sırasında bir kamera kullanılır. Kamera, vücut içerisinde görüntüleme yapmayı sağlar. Genellikle batın cildinde bir delik açılarak kamera içeri gönderilir. Ek olarak İki ayrı delik daha açılarak laparoskopik çalışma aletleri vücut içerisine ilerletilir.

25917 Kez izlendi

KASIK FITIĞI CERRAHİSİ

Fıtık karın duvarında oluşan zayıflama veya yırtılma sonucu bu bölgeden karın içi organların derinin altına doğru yer değiştirmesidir.

11288 Kez izlendi

Hemoroid

İlk kez uygulanmaya başlanan son teknoloji lazer yöntemi ile hemoroid kabus olmaktan çıkıyor, bu yöntem ile ameliyat olmadan hemoroidlerden kısa sürede ve ağrısız bir şekilde kurtulmak mümkün.

9242 Kez izlendi

Meme Ağrıları

Meme ağrısı, kadınlarda memeyle ilgili olarak en sık görülen şikayetlerdendir. Ağrı, bir yada iki memede birden ve farklı şiddetlerde olabilir. Bu ağrıların ancak %15-20’sinde tedaviye ihtiyaç vardır. Memede ağrı şikayeti ile hekime başvuran hastaların en büyük korkusu kanser olasılığıdır.

9033 Kez izlendi

Tiroid cerrahisi

Tiroid bezi nefes borusunun önünde her bir kanadı 2-3cm çapında kelebek şeklinde hormonlar üreten bir organdır.

6812 Kez izlendi

Op. Dr. Müslüm TARKAN

Op. Dr. Müslüm TARKAN tüp mide ameliyatı hakkında sizleri bilgilendiriyor.

5297 Kez izlendi

MORBID OBEZİTE

Morbid obezite yani şişmanlık günümüzde artan ameliyat teknikleri sayesinde çözülebilir bir hastalıktır.

5167 Kez izlendi

GRİP, NEZLE VE SOĞUK ALGINLIĞI

​Sonbahar ve kış aylarında en sık rastlanılan rahatsızlıklardır ve bazen ciddi hastalıklara yol açabilmektedirler.Soğuk algınlığı ile gribi karıştırmayın. Ciddi tablolara yol açabilen grip halk arasında çok sık olarak soğuk algınlığı ile karıştırılmaktadır.

6384 Kez izlendi

Aşırı Şişmanlık (Morbid Obezite)

Şişmanlık, değişen yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle günümüzde ciddi toplumsal sağlık sorunu olma yönünde tehdit oluşturmaktadır. Bu tablonun esas ve en büyük nedeni maalesef aşırı besin-kalori alımıdır. Çocuklarımızın "fast-food" olarak adlandırılan yağlı, bol kalorili beslenme geleceğimiz için kaygı oluşturmaktadır. Özellikle genç yaş grubunda daha belirgin olan yanlış beslenme biçimleri neticesinde toplumda aşırı kiloluluk oranı %45'in üzerinde bildirilmektedir.

5592 Kez izlendi

Tüp Mide Ameliyatı (Sleeve Gastrektomi)

Sleeve Gastrektomi midenin uzunlamasına daraltıldığı bir ameliyattır. Bu daraltma işlemi çok farklı isimler ile anılabilmektedir.

6170 Kez izlendi

Laparoskopi

Laparoskopi Nedir; Laparoskopi genel anestezi altında yapılan ve göbek deliğinden ince bir teleskopun karın içine sokularak karın içi organlarının belirli oranlarda büyütülmesi ve görüntülenmesi prensibine dayanan bir ameliyattır. Halk arasında kansız ya da bıçaksız ameliyat olarak da bilinir.

5482 Kez izlendi

Paylaş

Özel Ümit Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji ve 44 daha

Sabit hat: +90 222 335 0 335
Faks: +90 222 335 0 170
E-posta: bilgi@umithastanesi.com.tr