İç Hastalıkları (Dahiliye)

İlgili Makaleler

Çağın Sinsi Hastalığı Anemiye Dikkat!

Son yıllarda çok sık duyduğumuz “anemi” hastalığı, halk arasında kansızlık olarak biliniyor ve kan miktarının düşmesi anlamına geliyor. Özellikle büyüme çağındaki çocuklarda, kadınlarda ve yaşlılarda görülüyor. Aneminin ortaya çıkmasında rol oynayan birçok neden bulunuyor.

19961 Kez izlendi

ANTİBİYOTİK KULLANIRKEN DİKKAT!

Dahiliye Uzmanı Dr. Ali ZÜBERİ Hangi durumlarda antibiyotik kullanmak gerekir? Antibiyotikler bakterileri öldürmeye veya üremelerini durdurmaya etkili ilaçlardır. Bu nedenle sadece bakterilerin neden olduğu hastalıklarda kullanılır.

10576 Kez izlendi

ANEMİLER (KANSIZLIK)

Anemi (kansızlık) toplumda sık görülen önemli sağlık sorunlarından biridir. Her yaşta görülebilmekle beraber çocukluk çağında ve doğurganlık çağındaki kadınlarda daha sık görülür.

7590 Kez izlendi

DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI) NEDİR?

Diyabet, insülin yetersizliği veya yokluğu sonucu oluşur ve kan şekerinin yükselmesine neden olur. Şeker hastalığı ülkemizde, görülme sıklığı giderek artan, ciddi organ kayıplarına neden olan, yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilen, kronik, ömür boyu süren bir hastalıktır. İnsülin, pankreas adı verilen organımızdan salgılanan bir hormondur.

6031 Kez izlendi

Grip Nedir? Gripten Korunma

Grip, Influenza adı verilen bir virüs tarafından oluşturulan, ani olarak 39°C üzerinde ateş, şiddetli kas ve eklem ağrıları, halsizlik, bitkinlik, titreme, baş ağrısı ve kuru öksürük gibi belirtilerle başlayan bir enfeksiyon hastalığıdır. Özellikle çocuklarda, yaşlılarda ve kalp hastalığı akciğer hastalığı, böbrek hastalığı, şeker hastalığı gibi kronik hastalığı olan kişilerde çok daha ağır seyretmekte ve ölüme kadar varılabilen ciddi sonuçlara yol açmaktadır.

5055 Kez izlendi

KURBAN BAYRAMI’NDA TATLI VE ET TÜKETİMİNE DİKKAT!

Kurban Bayramı’nda bol miktarda tüketilen et kimi zaman sağlık sorununa yol açar. Etler kaliteli protein kaynağı olmasının yanı sıra yağ, çeşitli minerallerin (özellikle demir, çinko, fosfor, magnezyum) ve vitaminlerin de (özellikle B12, B6, B1 ve A vitamini ) kaynağıdır.

4187 Kez izlendi

Paylaş

Özel Ümit Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji ve 44 daha

Sabit hat: +90 222 335 0 335
Faks: +90 222 335 0 170
E-posta: bilgi@umithastanesi.com.tr


İç Hastalıkları (Dahiliye) Alt Expertises